AKTUALITY

13. září 2020,
Pavel Pokora

Přátelé, kamarádi,
včerejším dnem bylo završeno naše půlroční úsilí s cílem uspořádat benefiční jízdu na motocyklech ve prospěch válečných veteránů Armády ČR prostřednictvím Vojenského fondu solidarity. Velice nás potěšila početná účast Vás všech. Počasí nám přálo a jízda v koloně proběhla bez nehody. Pravda, nebylo vše dokonalé, ale jednalo se o „nultý“ ročník a chybami se člověk učí. Máme již několik podnětů, na kterých budeme pracovat, aby příští ročník byl větší, lepší a dokonalejší. Paní generálka Šmerdová byla akcí přímo nadšena a také to vyjádřila na kamery. My, co jsme akci připravovali, už víme o některých slabých místech, které si uvědomujeme a příští rok se je budeme snažit odstranit.
Dost nás překvapilo, že mnozí přítomní se pouze svezli v koloně motocyklů a ve finále ani neuznali za vhodné přispět základní částkou do fondu. To nás mrzí, protože se nejednalo o sobotní vyjížďku „okolo komína“, ale o dobročinnou akci s cílem shromáždit finanční prostředky pro Vojenský fond solidarity. Příští ročník bychom rádi přivítali účastníky, kteří jsou si vědomi potřeby pomoci postiženým vojákům a jejich rodinám. Ti, kteří nemohou nebo nechtějí přispět na charitu, ať si raději vyjedou s jinou skupinou. Další věc, která nás dost mrzí, je to, že nikdo nenašel dost odvahy k tomu, aby se zaregistroval k dárcovství kostní dřeně. Možná motorkáři nejsou správná cílová skupina. Ale stejně si myslíme, že pomoc každému, kdo se nachází v nouzi, by měla být vlastní každému motorkáři.
Jak říká klasik: “Král je mrtev, ať žije král“ aneb soustřeďme se ročník příští. Všem, kteří se zúčastnili letošní jízdy a zároveň přispěli ještě jednou mnohokrát děkujeme.

FINIS BONUS, OMNIA BONA…

11. září 2020,
Pavel Pokora

Přátelé, kamarádi,

>>>>> POZOR, DŮLEŽITÉ <<<<<
dnes se ozývám naposledy před akcí s novými informacemi. Sraz je v 9:00 na parkovišti OC Letňany. Místo. Kde se sejdeme nese označení
„Parkoviště D“. V místě dojezdu je vše připraveno. Hygienická zařízení (mobilní WC a cisterna s vodou...) jsou již na místě. Parkoviště je volné, hudba potvrdila účast. Takže teď už jen počasí. A to podle předpovědi má být přímo výstavní.
Prosím všechny, co plánují přijet a podpořit tuto charitativní akci, aby byli dochvilní. V 9:30 bude provedeno poučení o jízdě (nutná podmínka v povolení akce), v 10:00 odjezd. Odjíždět musíme opravdu přesně v 10, protože hlídkující policisté už musí být v 10:30 v jiné lokalitě. Proto vás chceme požádat o dochvilnost.
Těšíme se na zítra a pevně věříme, že se charitativní akce Bikers for Veterans 2020 vydaří.

6. září 2020,
Pavel Pokora

Přátelé, kamarádi,
Poslední týden čekání před námi. Přípravy vrcholí, snad se na nic nezapomene. Finální povolení od úředníků dostaneme zítra. Předpověď počasí se zatím ukazuje příznivá. Areál v Luštěnicích je již také připraven přivítat nás v hojném počtu. Z pohledu organizace akce bychom rádi požádali návštěvníky, aby dodržovali doporučená hygienická opatření.  V areálu bude umístěn dostatečný počet nádob na odpadky. Prosíme všechny, aby odpadky umísťovali právě do těchto nádob. Velmi nám to usnadní práci při předávání objektu zpět majiteli. V objektu, který nám byl dovolen užívat, se budeme chovat slušně jako kdybychom byli na návštěvě u přátel. Na akci budou mobilní toalety, cisterna s vodou na mytí rukou a také lahve s desinfekcí. Dodržujte, prosím, hygienická doporučení, která jsou uvedena na našem WEBu v oddíle „Program“. Zároveň zde najdete odstavec o GDPR. Bohužel žijeme v takové době, kdy i dobrý úmysl pořadatele se může stát předmětem nedorozumění. Pokud u někoho vyvstanou pochybnosti z pohledu GDPR, ať se snaží povznést nad touto situací. V případě, že to bude pro jedince závažný problém, asi se bez jeho účasti na akci obejdeme a finanční příspěvek může poukázat bankovním převodem na zveřejněný účet.

2. září2020,
Pavel Pokora

Přátelé, kamarádi,
Do doby konání benefiční jízdy BikersforVeterans 2020 chybí necelé dva týdny. Přípravy vrcholí a přibývá také trochu nervozity z toho, aby vše dobře dopadlo. Jak jsme Vás informovali v aktualitě ze dne 22. června 2020 bude v místě dojezdu také pracoviště pro registraci dárců kostní dřeně. Toto bývá součástí akcí pořádaných Vojenským fondem solidarity a my jsme byli požádání, zda bychom také umožnili přítomnost tohoto vozidla na naší benefiční akci. Na takovou žádost nelze jinak reagovat než souhlasem. Jako motorkáři slýcháváme často ve zpravodajských relacích, že došlo k nehodě, při které byl zraněn právě motorkář. Hodnota zdraví a lidského života má pro nás nevyčíslitelnou hodnotu. Proto věřím, že se zachováme jako chlapi a ženy, kterým záleží na záchraně každého života.
Prosím Vás všechny, kteří se benefiční jízdy zúčastníte, abyste našli odvahu k tomu zaregistrovat se jako potenciální dárci kostní dřeně. Ukažme celé společnosti, že motorkáři a motorkářky nejsou žádné bábovky a dokáží čelit různým výzvám v životě. Věnujte 10 minut svého času pro záchranu života. Pro zápis do registru stačí jen na místě vyplnit zdravotní dotazník a provést si stěr z ústní dutiny speciální štětičkou.

Kritéria pro potenciální dárce:

• Věk 18–35 let (až do dovršení 36. narozenin)
• velmi dobrý zdravotní stav bez trvalého užívání léků (vyjma antikoncepce a léků na sezónní alergie)
• hmotnost alespoň 50 kg
• ochota překonat určité nepohodlí a "ztrátu" času pro záchranu života někoho neznámého

Vstupem do registru se stáváte potenciálním dárcem pro kohokoliv na světě, kdo onemocní leukémií či jinou vážnou poruchou krvetvorby, a jeho jediná naděje na vyléčení je transplantace kostní dřeně. Svou kostní dřeň/krvetvorné buňky nedarujete po zápisu nijak "do zásoby", ale vždy konkrétnímu člověku, který musí mít s Vámi shodu v části genetiky - tzv. HLA znacích. Takovou shodu je ale bohužel velmi těžké najít, proto vhodného dárce stále nemáme pro každého čtvrtého nemocného a je proto potřeba řady registru neustále rozšiřovat. Pravděpodobnost, že se po registraci stanete skutečně dárcem je bohužel pouze 1 %.
Více informací najdete na webu www.kostnidren.cz nebo nás sledujte, budeme je postupně přidávat na tuto událost.

Na tomto videu můžete vidět příběh ženy, která byla vyléčena pomocí darované kostní dřeně.

26. srpna2020,
Pavel Pokora

Přátelé, kamarádi,
Doba prázdnin a dovolených se pomalu blíží ke konci. Doufáme, že jste si je pěkně užili a ujeli mnoho kilometrů bez nehody nebo jiných nepříjemností. Určitě jste při tom objevili mnoho krásných míst, které byste doporučili dalším zájemcům.
V minulém týdnu v pátek jsme si připomněli jedno neslavné výročí, a to uplynutí 52 let od vpádu vojsk Vašavského paktu do Československa. Je to sice již déle než půl století, přesto je důležité si připomínat i taková výročí, která nejsou zrovna pro nás příznivá. Přípravy na naši benefiční jízdu se pomalu dostávají do finální fáze. Příští týden očekáváme poslední nezbytná povolení. Přípravy také probíhají v místě dojezdu v Luštěnicích u Mladé Boleslavi. Doufáme, že i počasí přispěje ke zdaru akce a budeme těšit z hojné účasti.

7. července 2020
, Pavel Pokora

Přátelé, kamarádi,
týden prázdnin je za námi. Věříme, že si je užíváte plnými doušky. Přejeme Vám, abyste zažili během tohoto období krásné chvíle spojené s potřebnou relaxací. Co se týče příprav na charitativní vyjížďku pro veterány Armády ČR, vše probíhá podle plánu. Registrujeme nad očekávání zvýšený zájem o tuto akci. Našim přáním je, aby akce proběhla bez jakýchkoliv problémů. Během prázdnin poklesne četnost příspěvků ať na našem webu tak také na FB. Neznamená to však, že polevujeme ve své činnosti. Nadále přípravy pokračují tak, aby se akce vydařila a splnila tak svůj společenský úkol.
Těšíme se na setkání jednak v Letňanech a jednak v cíli vyjížďky v Luštěnicích, okr. Mladá Boleslav.
Všem přejeme krásné prožití letních dovolených.

22. června 2020
, Pavel Pokora

Přátelé, kamarádi,
začalo, pro nás motorkáře, nejpříjemnější roční období – léto. V sobotu 27. června jsme měli původně uskutečnit naši charitativní akci Bikers for Veterans 2020. Tak jako celá společnost jsme i my byli ovlivněni nepříjemným virem Covid-19. Od dnešního dne nastalo další uvolnění epidemiologických opatření a život ve společnosti se čím dál více přibližuje normálnímu stavu. Přesunem data akce na září jsme získali trochu více času na přípravu. Velikou radost nám dělají sponzoři akce, kteří přispívají předem různými částkami a plní tak pokladničku pro válečné veterány. Navázali jsme také spolupráci s Národním registrem dárců kostní dřeně. Tato instituce bývá partnerem akcí Vojenského fondu solidarity, a proto i pro nás je ctí, kdy pracovníci registru dárců kostní dřeně mohou být přítomni na naší charitativní akci pro válečné veterány. Cílem účasti registru je získání nových potenciálních dárců kostní dřeně pro případné budoucí využití. Protože motorkáři a motorkářky nejsou žádné bábovky a dokážou čelit různým výzvám v životě, očekáváme, že v průběhu odpoledne v cíli vyjížďky se postupně zastavíte u tohoto pracoviště a kdo ještě není registrován projeví svou solidaritu se spoluobčany postiženými leukémií a nechá se zde zaregistrovat. Na místě se nebude provádět žádný chirurgický zákrok, bude pouze proveden stěr slin z úst a zaznamenání kontaktních údajů. V rámci jedné charitativní akce můžeme takto podpořit dva projekty – finanční sbírku pro válečné veterány a možnou pomoc nemocným s leukémií. Věříme, že pomoc Národnímu registru kostní dřeně se akce na pomoc válečným veteránům dostane na kvalitativně vyšší úroveň a zaznamená kladné ohlasy mezi širokou veřejností. Ukažme, že motorkáři nejsou jen hazardéři se životem na motocyklech, ale že sami bez naléhání dokáží pomoci potřebným.
Těšíme se na vás v Luštěnicích.

7. června 2020
, Pavel Pokora

Přátelé, kamarádi,
od 8. června 2020 nám vláda ČR opět více uvolnila ruce a nyní jsou povoleny akce s účastí do 500 návštěvníků. Z toho máme velikou radost, protože se nás pravděpodobně žádné omezení již nebude týkat. Minulý týden byla uskutečněna jednání s orgány státní správy ohledně nové trasy a bezpečnostních opatření při jízdě v koloně. Postupně dostáváme veškerá nezbytná povolení tzn. akci zatím nic nebrání, aby se uskutečnila. Máme velikou radost, s jakým kladným ohlasem se podpora válečným veteránům setkala nejen u příslušníků AČR nebo PČR.
Poslední dobou se množí dotazy, jakým způsobem lze finančně přispět prostřednictvím benefiční jízdy Bikers for Veterans bez účasti na události 12. září 2020. Postup je jednoduchý, příspěvek (min. 500.-Kč) lze zaslat přímo na účet Vojenského fondu solidarity. Číslo účtu a způsob platby je uveden na našich webových stránkách bikersforveterans.cz. Důležité je uvést do kolonky „Zpráva pro příjemce“ heslo bikers2020. Dále je třeba zaslat kopii platebního příkazu na adresu trezor@bikersforveterans.cz. Bez toho nebude možno platbu spárovat s akcí a tím pádem přispěvovatel nemůže dostat pamětní odznak.
Další dotazy, které poslední dobou přicházejí, jsou ohledně účasti na vyjížďce na motocyklech jiné značky než Harley-Davidson. Akce Bikers for Veterans je otevřenou občanskou akcí, která není limitována značkou motocyklu, na které účastník přijede. Cílem akce je získat finanční dar pro Vojenský fond solidarity a podpořit tak vojáky AČR, kteří pomoc potřebují nebo budou potřebovat. Pouze bychom rádi požádali jezdce na mopedech a skútrech, aby přijeli přímo do cíle akce.
Věříme, že již nenastanou žádné komplikace, přejme si počasí bez deště a uvidíme se v Luštěnicích.

25. května 2020, Pavel Pokora

Dnes byl v USA Memorialday. Tam je to státní svátek a vzdává se hold všem padlým příslušníkům ozbrojených sil. Samozřejmě u toho nechybí motorkáři. Většinou motorkářské kluby v USA byly založeny válečnými veterány a ti vědí, o čem to je. U nás zatím takový den oslavující veterány neexistuje. Snad naše iniciativa Bikers for Veterans významně napomůže k tomu, abychom si hrdinů v ozbrojených silách více vážili. Pro všechny, kteří se akceBikersforVeterans zúčastníme, bude tento den takovým Memorialday. Věříme, že díky nově založené tradici získáme další příznivce.

23. května 2020
, Pavel Pokora

POZOR, POZOR – Důležité hlášení.


Přátelé, kamarádi,
velmi neradi, ale musíme vám sdělit velice nepříjemnou zprávu. Z důvodu opatření pro snížení nákazy koronavirem jsme museli zvolit náhradní řešení. Moc nás to mrzí, protože organizace této akce nám zabere dost času. Co to pro nás znamená? V žádném případě nebudeme rušit akci, která vyvolala takový zájem mezi vámi. Pouze se odloží na 2. týden v září a to 12.9.2020. Pro nás to vyžaduje práci navíc. Hledání nové lokality, vyjednávání s úřady přeložení trasy, dopravní zabezpečení, občerstvení či logistické zázemí. Protože každý úřad má zákonnou lhůtu 30 dní na vyřízení, původní datum 27. červen není možno dodržet. V žádném případě se myšlenky pořádání dobročinné sbírky nevzdáváme. Velice si vážíme vstřícnosti ze strany krajských úřadů, Policie ČR, funkcionářů generálního štábu AČR v čele s brig. gen Lenkou Šmerdovou, která převzala nad akcí záštitu. Tito funkcionáři nám byli velice nápomocni při realizaci akce.

13. května 2020,
Pavel Pokora

Přátelé, kamarádi,
přípravy na uskutečnění benefiční akce pro veterány AČR probíhají v plném tempu. Denně můžeme číst nebo slyšet ve zpravodajských relacích, že situace v naší zemi se postupně zlepšuje z pohledu karanténních opatření. Mírně nás to vede k optimismu, že se akce uskuteční v plánovaném termínu 27.6.2020. V současné době probíhá schvalovací řízení na institucích v Praze a Středočeském kraji. Některá jsou již vyřízena a některá teprve očekáváme.
Dnes jsme dostali také vzor pamětních odznaků, které budou připraveny jak pro účastníky benefiční vyjížďky tak i pro zájemce ze široké veřejnosti. Odznaky budou číslovány, takže každý účastník dostane originál neb pořadovým číslem se z odznaku originál stane. Zde můžete vzor odznaku vidět.

4. května 2020, Pavel Pokora

Přátelé, kamarádi,
situace kolem Covid-19 se mírně zlepšuje a vláda činí opatrné kroky směrem k uvolnění restrikcí. Doufáme, že do konce května bude jasno a budeme vědět, zda zůstane zachován původní termín akce 27. června 2020 nebo se jízda uskuteční v náhradním termínu v září 2020. Přesné datum bude včas zveřejněno na stránkách bikersforveterans.cz a také na Facebooku. Rádi bychom zachovali původní termín, ale bohužel o tom nerozhodujeme my, nýbrž Covid-19.
Na stránkách bikersforveterans.cz je v sekci Partneři umístěn informační leták k akci ve formátu PDF. Prosím všechny, kteří sympatizují s touto dobročinnou činností, aby leták dále rozšířili mezi své známé, kamarády spolupracovníky apod. a také vyvěsili na místech, kde by informace padla na úrodnou půdu (obchody, kanceláře, školy ...). Za toto Vám předem děkujeme.

28. dubna 2020
, Pavel Pokora

Přátelé, kamarádi,
Je mi velikou ctí všem oznámit, že nad naší akcí „Bikers for Veterans 2020“ převzala záštitu Předsedkyně Fondu solidarity AČR brigádní generálka Lenka Šmerdová. Vážíme si toho, že velení armády považuje naši činnost za prospěšnou a vychází nám všemocně vstříc při organizaci benefiční akce pro veterány AČR. I když žijeme zatím trochu v nejistotě ohledně původně stanoveného data vyjížďky, přípravy na akci probíhají dle plánu. Situace kolem Covid-19 se každým dnem mění k lepšímu a proto věříme, že budeme moci podpořit Fond v plné míře tak, jak bychom si přáli. Těší nás, jaký ohlas akce zaujala mezi motorkářskou i nemotorkářskou veřejností. Ohlasy na webových stránkách bikersforveterans.cz i na facebookovém profilu nám ukazují, že akce podobného charakteru zde v naší zemi chyběla a podporují nás v myšlence založit tradici, která by do budoucna mohla přinést jednak finanční prostředky pro naše veterány a jednak by pozvedla prestiž Armády ČR v postavení ve společnosti. Za necelé 2 měsíce se těšíme na setkání se všemi účastníky ve Vojenském muzeu v Lešanech.

16. dubna 2020, Pavel Pokora

Přátelé, kamarádi,
Začátkem týdne jsem s napětím očekával, jaká opatření přijme vláda k uvolnění nařízení ohledně Covid-19. Musím říci, že moc potěšen nejsem, protože zatím není jasné, kdy se akce podobné té naší budou moci pořádat. Nicméně ani v tomto čase nezahálíme a přípravy probíhají v plném proudu. I když nevíme jistě, zda se akce bude pořádat koncem června. Máme proto připraven záložní plán a v případě, že se akce nebude moci konat v červnu, další termín je naplánován na září 2020. Přesné datum ještě není dohodnuto, ale včas bude uveřejněno. Vzhledem k velkému zájmu o tuto benefiční akci by byla škoda, aby se nekonala. Předpokládáme, že koncem května dojde k dalšímu uvolnění pravidel a snad se akce pro veterány uskuteční v původně plánovaném termínu.

8. dubna 2020
, Pavel Pokora - Covid-19 – stav IV/2020

Přátelé, kamarádi,
všichni nyní prožíváme složité období v souvislosti s Corona virem. Zatím veškeré přípravy probíhají dle stanoveného plánu. Poslední informace ohledně situace s výše jmenovaným virem nás naplňují mírným optimismem. Datum 27.června zatím ponechte ve svých kalendářích jako den věnovaný válečným veteránům. Po velikonočních svátcích vláda ohlásí další uvolnění zavedených opatření. Necháme se překvapit. Pokud dojde ke změně termínu pořádání benefiční jízdy Bikers for Veterans 2020, budou informace zveřejněny na těchto stránkách. Věříme však, že termín nebudeme muset změnit.

6. dubna 2020, Tereza Stehlíková - Bikers for Veterans. Dobročinná akce motocyklových nadšenců na podporu našich vojáků.

Napsali o nás : VOJENSKÝ FOND SOLIDARITY
Nesmírně si vážíme všech originálních aktivit, které ve prospěch Vojenského fondu solidarity připravujete. Vaši akci rádi podpoříme...

< novější aktuality